Co to jest bikefiting?

Jeśli jesteśmy miłośnikami jazdy na rowerze, to na 100 procent powinniśmy dysponować właściwym sprzętem, który zagwarantuje nam komfortową oraz trwałą jazdę. Warto więc korzystać z rozwiązań takich jak sklep rowerowy, który oferuje szeroki wybór rowerów w różnorakich wariantach, ale także szeroki wybór akcesoriów rowerowych na przykład takich jak lampki podpórki rowerowe pompki czy także smary i części takie jak koła rowerowe opony pedały czy też siodełka.
Usługi dla pasjonatów rowerów – na co zwrócić uwagę?
Z całkowitą czyli stu procentową pewnością wręcz najlepszy sprzęt rowerowy wraz z intensywną eksploatacją wymaga niezbędnych przeglądów, tak ażeby jazda była komfortowa, niemniej jednak także bezpieczna.

Warto więc skorzystać z rozwiązania takiego jak serwis rowerowy (polecam: bikefiting). Zwłaszcza przed rozpoczęciem sezonu rowerowego warto umówić się na przegląd techniczny roweru. Taki przegląd obejmuje w głównej mierze regulację przerzutek, ale również hamulców czy też usuwanie luzów sterów oraz piast. W trakcie oględzin roweru kontrolowane są także połączenia śrubowe centrowane są koła czy również odpowietrzane hamulce hydrauliczne. A przy tym możemy też liczyć na usługi powiązane z czyszczeniem wszystkich elementów roweru czy także nabłyszczaniem ramy. Firmy specjalizujące się w sprzedaży akcesoriów rowerowych jak także w serwisie rowerowym oferują również usługi takie jak bikefiting (warto sprawdzić: sklep rowerowy). Jest to usługa polegająca na dopasowaniu roweru do użytkownika, tak aby jazda była przyjemnością i nie powodowała kontuzji czy również przykrych dolegliwości. Takie implementację wykonywane jest na podstawie obserwacji oraz odpowiednich pomiarów.

Zobacz także: serwis rowerowy.